Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wymiana sprzęgła i dwumasa na zamach G60 i sprzęgło AGR

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • z tego co wiem to nie słychać sprężyn tylko wałek który właśnie wpada w wibrację z tarczą od vr6, ale mniejsza o to.
    zamierzam zrobić 370-380Nm i nic więcej dla tego silnika, dlatego jest to tak na pograniczu ślizgania dlatego się waham.
    jestem nastawiony na JM z g60 tylko wolę nie robić dwa razy bo to spore koszty. Tak się zastanawiam czy nie dałoby się ożenić tarczy z g60 z dociskiem vr6 ale od sharana i wysprzęglikiem g60 tylko czy to ze sobą zagra.? gdyby dało się to złożyć do kupy to na 100% dałoby radę z zapasem, tylko skąd wziąć te graty żeby sprawdzić i nie wtopić kasy.

    Komentarz


    • Sprężyny mają za zadanie wytłumić drgania. Jak zamontujesz tarczę z VR6 do silnika 4-cylindrowego, to amplituda drgań nie będzie się pokrywać i dlatego coś słychać. Z momentem, to poczytaj opisy modyfikacji. Jakoś nikt nie lamentuje, że ma uślizgi o ile jest dobrze zrobiony program, a nie hopka na 400kN przy 2000rpm :szeroki_usmiech
      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
      @ by Tune-up Gdańsk
      TDI VP++ i jeszcze rośnie
      Antek

      Komentarz


      • Czy po zamontowaniu zestawu omawianego w tym temacie pedał sprzęgła powinien chodzić miękko czy twardo?
        Dzisiaj jak byłem u klienta i tak jakoś zeszło na temat sprzęgła i twierdził że nowe powinno być twarde jak cholera. Mechanik który mi zakładał mówił znowu że to normalne że jest mięciutkie.
        Jak by był ktoś tak miły i wytłumaczył jak krowie na rowie jak to z tym jest to byłbym wdzięczny :roll:
        Michał
        Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
        Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

        Komentarz


        • Ma być miękko, z lekkim oporem, ale miękko. Twarde to miał Sesik w swojej TeReSie :diabelski_usmiech żona mu powiedziała, że auto jest zepsute, bo nie dawała rady wcisnąć pedału :szeroki_usmiech
          Black Pearl, Elegance & RS LOOK
          @ by Tune-up Gdańsk
          TDI VP++ i jeszcze rośnie
          Antek

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Tony065
            Sprężyny mają za zadanie wytłumić drgania. Jak zamontujesz tarczę z VR6 do silnika 4-cylindrowego, to amplituda drgań nie będzie się pokrywać i dlatego coś słychać. Z momentem, to poczytaj opisy modyfikacji. Jakoś nikt nie lamentuje, że ma uślizgi o ile jest dobrze zrobiony program, a nie hopka na 400kN przy 2000rpm :szeroki_usmiech
            dokładnie ,zgadzam sie z Tobą, sprezyny w vr6 sa twardsze i dobrane do 6 garkow,dlatego powoduja drgania walka bo jest inna amplituda drgan . 400nm nawet sie nie spodziewam na arl i 216, musialaby siedziec gtb17 wtedy tak., przy 2000 rmp chce miec 300 nm max przy 2400 rmp i utrzymac w miare plasko jak sie da zeby przy 4000 rmp wyszlo tez 300 nm, pytanie czy turbo arl na to powoli bo roznie z tym bywa.
            Sprzęgło po wymianie powinno chodzić miękko, tak mialem po wymianie w astrze dtl.

            Komentarz


            • Tomasz76, żeby osiągnąć coś więcej z tego silnika niż piszesz, to trzeba jeszcze zmienić pompę paliwa. Myślę, że jakieś 170/370 to max co można wycisnąć z tych wtrysków i suszarki, ale to nie ten temat. BTW, G60 powinno ogarnąć.
              Black Pearl, Elegance & RS LOOK
              @ by Tune-up Gdańsk
              TDI VP++ i jeszcze rośnie
              Antek

              Komentarz


              • jednomas i docisk z VR6 przeniesie 400 Nm , dla świętego spokoju tarcze sprzęgła można obić kevlarem .... :twisted:
                www.edc-tuning.pl
                Chiptuning / Diagnostyka / Hamownia DYNOMET
                https://www.facebook.com/edctuning

                Komentarz


                • Zamieszczone przez spanky
                  jednomas i docisk z VR6 przeniesie 400 Nm , dla świętego spokoju tarcze sprzęgła można obić kevlarem .... :twisted:
                  VR6 daje radę przenieść nawet 470 momentu bez modyfikacji kewlarem :diabelski_usmiech
                  Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                  @ by Tune-up Gdańsk
                  TDI VP++ i jeszcze rośnie
                  Antek

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Tony065
                    Zamieszczone przez spanky
                    jednomas i docisk z VR6 przeniesie 400 Nm , dla świętego spokoju tarcze sprzęgła można obić kevlarem .... :twisted:
                    VR6 daje radę przenieść nawet 470 momentu bez modyfikacji kewlarem :diabelski_usmiech
                    mialo być G60 :wink:
                    www.edc-tuning.pl
                    Chiptuning / Diagnostyka / Hamownia DYNOMET
                    https://www.facebook.com/edctuning

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez spanky
                      dla świętego spokoju tarcze sprzęgła można obić kevlarem
                      tylko jak taka tarcza będzie się sprawować na codzień , w korkach, na półsprzęgle itd ?
                      bo sam koszt obicia to 150zł

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Tomasz76
                        Zamieszczone przez spanky
                        dla świętego spokoju tarcze sprzęgła można obić kevlarem
                        tylko jak taka tarcza będzie się sprawować na codzień , w korkach, na półsprzęgle itd ?
                        bo sam koszt obicia to 150zł
                        W 3 autach mialem tarcze obita kevlarem , sporo moich klientow stosuje ten patent , roznica w uzytkowaniu zadna w porownaniu do seryjnego obicia .
                        www.edc-tuning.pl
                        Chiptuning / Diagnostyka / Hamownia DYNOMET
                        https://www.facebook.com/edctuning

                        Komentarz


                        • W mojej Skodzinie 1.9 tdi ALH mam jednomas g60 + sprzęgło z dociskiem 2.8 vr6 w kwietniu stuknie mi roczek od montażu.

                          Niema żadnych stuków jęków czy czego kol wiek niepokojącego. Na luzie pojawia się delikatny szum z okolic skrzyni, po wciśnięciu sprzęgła znika ( zaznaczam że to delikatny szum ).
                          Osobiście bałem się trochę efektu przed zakupem tego zestawy, jednak po montażu jestem bardzo zadowolony. Biegi wchodzą płynnie, po dołożeniu paru kucy auto zachowuję się bardzo przyzwoicie. Pedał wydaje mi się że jest taki jaki powinien być ani zbyt miękki ani twardy.
                          ______________________________
                          Skoda Octavia 1.9 TDI ALH 2004r.
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...light=#1277652

                          Komentarz


                          • mam szybkie pytanie, czy te kola zamachowe sa takie same ? zamach 1z (1.9tdi 90KM z mk3), abf (2.0 16V z mk3), g60 (PG z mk2) || VW 037 105 273C / VW 028 105 269 B||

                            Komentarz


                            • Witam szykuje mi sie wymiana sprzęgla i mam takie pytanie czy taki zestaw bedzie dobry do mojej skodzinki -2000r 1,9 tdi asv
                              Koło zamachowe od G60 nr katalogowy VW 037 105 273C
                              kompletne sprzęgło (tarcza, docisk, łożysko) 228mm, 28 zębów, nr kat. Sachs 3000 332 001
                              śruby do mocowania koła zamachowego nr katalogowy N 101 010 01
                              śruby do mocowania docisku (od G60) nr katalogowy N 902 061 03
                              http://www.youtube.com/watch?v=bwKFe0BMpNg


                              Komentarz


                              • adams001, dołóż jeszcze do tego program i masz wszystko
                                Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                @ by Tune-up Gdańsk
                                TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                Antek

                                Komentarz


                                • mam kolo od g60 na zbyciu jak co

                                  Komentarz


                                  • a czy ktoś zakładał gotowe zestawy Valeo, szykuje mi się wymiana sprzęgła, zdecydowanie na sztywne koło. Chciałbym mieć założone nowe koło stąd moje pytanie.
                                    OCTAVIA 1.9 TDI

                                    Komentarz


                                    • lukasz12022, po co przepłacać :?: dobre koło 1-masowe to jakieś max 200, zestaw sprzęgła 350. Ile takie Valeo kosztuje :?:
                                      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                      @ by Tune-up Gdańsk
                                      TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                      Antek

                                      Komentarz


                                      • mam problem ze znalezieniem dobrego koła, szukam egzemplarza gotowego do założenia. Może ktoś ma kółko w dobrym stanie.
                                        OCTAVIA 1.9 TDI

                                        Komentarz


                                        • hej,

                                          ja również szukam kółka w dobrym stanie silnik ALH, jeśli ktoś ma do sprzedania prosze o wiadomość...

                                          ps. musze się upewnić

                                          Koło zamachowe od G60 nr katalogowy VW 037 105 273C
                                          kompletne sprzęgło (tarcza, docisk, łożysko) 228mm, 28 zębów, nr kat. Sachs 3000 332 001
                                          śruby do mocowania koła zamachowego nr katalogowy N 101 010 01
                                          śruby do mocowania docisku (od G60) nr katalogowy N 902 061 03

                                          taki kit podejdzie do mojego ALH 1.9TDI / 90km 2003?

                                          dziękuję i pozdrawiam!

                                          Komentarz


                                          • nie ma tak źle, wystarczy poszukać na alledrogo i są, koszt 150 zł stan bdb.
                                            Koszt sprzęgła to obecnie około 430 zł ponieważ zestawy poszły do góry, chyba jest za bardzo popularny.

                                            Komentarz


                                            • hej, czy może ktoś zerknąć na to kółko? warto?

                                              Link

                                              Komentarz


                                              • PokaPoka, no ładne.
                                                Jak cena ci pasuje to bierz
                                                O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                                Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                                Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                                Komentarz


                                                • dziękuję :kciukgora kółko zakupione

                                                  Komentarz


                                                  • witam wszystkich jestem posiadaczem skody octavia 1.9 tdi z roku 2008 o silniku bxe orginal mial 105 koni zrobiona zostala mapa na 138 koni, pada mi dwumasa ostatnio nawet zauwazylem ze sprzeglo sie juz slizga ,wiec pytam was drodzy formuowicze czy wlozyc nowy dwumas czy przejsc na kolo jednomasowe jezeli jednomasowe to prosilbym o jakis zestaw ktory mi do mojego auta podejdzie osobiscie przeszedlbym na kolo jednomasowe ale potrzebowalbym waszej pomocy w doborze kompletu czyli nr kola jednomasowego i sprzegla ktore podejdzie do mojego auta, co do mocy to raczej juz zwiekszac jej nie bede pozostanie te 138 koni jak dlamnie ta moc jes oki

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X